Kominy Olsztyn

Komin służy nam do pozbywania się niepotrzebnych spalin (w przypadku kominów spalinowych), jak i również zużytego powietrza (komin wentylacyjny). Sposoby budowania kominów są różne, jak i różne są style architektoniczne. W Polsce najczęściej możemy spotkać kominy wykonane z cegły ze stalową wkładką. Kominy mają co do zasady kształt prostokąta w przypadku kominów w domach jednorodzinnych.

Kominy przemysłowe mają zazwyczaj kształt okręgu i są to kominy wolnostojące. Największy taki komin na świecie znajduje się w Kazachstanie i mierzy on 419,7 m. jest wyższy od wierzy Eiffla o całe 119,7 m co jest imponujące.

Kominy znane są ludzkości już w świecie starożytnym. Na większa skalę zaczęły być wykorzystywane w średniowieczu koło XII w. Najbardziej popularne kominy posiadały szerokie kanały i duże przekroje. Ten styl budowy komina nazywano kominem niemieckim. W dalszej fazie rozwoju architektury pomniejszono przekrój komina, było to w wieku XIV i nosiły nazwę kominów ruskich.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą:

dachówki, dachy, cegły, okna dachowe, okna do poddaszy, pustaki ceramiczne, beton komórkowy,
hurtownia budowlana, kominy.

Promocje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi promocjami !

Przejdź do archiwum
Copyright (C) LOSKO.pl realizacja: virtualmedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X