Dachówki Olsztyn

Większość z nas wie, czym jest dachówka. Nie każdy wie, że są różna rodzaje dachówek. Podział rozróżniamy ze względu na materiał, z jakiego są stworzone dachówki. Dachówki cementowe, ceramiczne czy nawet dachówki szklane. To przykłady dostępnych na rynku pokryć dachowych.


Dachówki ceramiczne, które wykonuje się z gliny ceglarskiej, glina ta od wielu wieków służy nie tylko do wykonywania dachówek, ale wszelkiej maści talerzy, filiżanek. Dachówki z gliny ceglarskiej możemy podzielić na trzy różne rodzaje.


Dachówki z gliny naturalnej, są wykonane z surowej gliny. Ten rodzaj dachówek jest najczęściej wykorzystywany przy budynkach zabytkowych. Angobowane pokrywane są specjalną glinką z barwnikiem, by nadać dachówce właściwego kolorytu. Z dachówek ceramicznych możemy jeszcze wyróżnić dachówki glazurowane, również mogą posiadać sporo odcieni i kolorów, lecz również mogą być pokryte bezbarwną glazurą.

Rozróżnienie dachówek nie wywodzi się tylko z materiału, jakiego są wykonane, ale również sposobu ich wykonania. Możemy tu wyróżnić dwa sposoby ich tworzenia. Jednym z nich są dachówki tłoczone. Ten rodzaj dachówek jak sama nazwa nam wskazuje, tworzony jest poprzez tłoczenie kawałków gliny w specjalny formach. Do tego typu dachówek należą między innym dachówki rzymskie czy marsylskie.

Ciągnione, to drugi rodzaj dachówek, który rozróżniamy co do sposobu ich wykonania. Ten rodzaj dachówek formuje się poprzez obrobienie taśmy gliny w tzw. dachówczarkach. Tą metodą wyrobu tworzy się dachówki karpiówki czy holenderki.

 

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą:

dachówki, dachy, cegły, okna dachowe, okna do poddaszy, pustaki ceramiczne, beton komórkowy,
hurtownia budowlana, kominy.

Promocje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi promocjami !

Przejdź do archiwum
Copyright (C) LOSKO.pl realizacja: virtualmedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X