Dachy Olsztyn

Czym jest dach? Jakie zadanie spełnia? Dach ma nas chronić przed deszczem, słońcem, Ziminem to wszyscy wiemy, wiemy też, że rozwój dachu jest połączony z rozwojem budownictwa. Zmieniały się style architektoniczne, zmieniały się sposoby budowania, materiały a wraz z nimi zmieniał się dach.

Budowa dachu zawiera w sobie konstrukcję nośną, która co do zasady w budynkach średniej wielkości jest drewniana. Przy dachach dużych budynków często stosowane są konstrukcję żelbetonowe czy stalowe. Pokrycie dachu może być wykonane w najróżniejszy sposób, dachy z trzciny, dachy pokryte cegłą czy blacho dachówką to niektóre przykłady dachów. Materiały, z których pokrywane są dachy, bardzo często zależą od strefy klimatycznej. Style architektoniczne panujące na danym terenie też są ważnym kryterium wyboru dachu. Przykładowo jest ogromna różnica pomiędzy sposobem budowy dachu na mazurach a w górach.

Całą konstrukcją nośna dachu ma za zadanie przenoszenia ciężaru pokrycia dachowego na ściany budynku. W domach średniej wielkości to zadanie spełnia "wierzba" dachowa. Funkcję w budynkach większych wykonują wiązary stalowe.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą:

dachówki, dachy, cegły, okna dachowe, okna do poddaszy, pustaki ceramiczne, beton komórkowy,
hurtownia budowlana, kominy.

Promocje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi promocjami !

Przejdź do archiwum
Copyright (C) LOSKO.pl realizacja: virtualmedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X