Materiały ścienne > beton komórkowy > Solbet >

Beton Komórkowy

Beton komórkowy jest rodzajem lekkiego betonu komórkowego. Ten typ betonu tworzy się poprzez napowietrzenie pod odpowiednim ciśnieniem mieszanki cementowej, przez co w cemencie tworzą się komórki.

Beton komórkowy posiada wiele zalet, jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Dzięki temu w pomieszczeniach zbudowanych z betonu komórkowego utrzymuje się dłużej ciepło. Kolejna z zalet betonu komórkowego jest jego waga, w związku, z tym że jest wypełniony komórkami z powietrzem bardzo łatwo go przenosić i układać. Wiele osób wybiera się również beton komórkowy, gdyż jego cena jest bardzo przystępna.

Beton komórkowy posiada również wady. Beton komórkowy dość łatwo nasiąka. Kolejną z wad betonu komórkowego jest fakt, że jest dość kruchliwym materiałem, przez co nie ma zbyt dużej odporności na ściskanie.

Wszystko ma wady i zalety, ale beton komórkowy spełni nasze wymagania.

Bloczki SOLBET Optimal - gładkie, z uchwytami montażowymi

Gładkie bloczki SOLBET Optimal z uchwytem montażowym wymagają wypełniania spoin pionowych. Bloczki
o grubości 24 cm mają wyprofilowane powierzchnie pionowe, co poprawia efekt przemurowania i zmniejsza zużycie zaprawy. Ten kształt jest chroniony zastrzeżonym wzorem przemysłowym.

Dzięki wypełnionym spoinom bloczki można wykorzystywać również do budowy ścian piwnic (wg Polskiej Normy PN-B-03002 Konstrukcje murowe. Projektowanie i obliczanie). Warunkiem zastosowania materiału jest
w tym wypadku należyte zabezpieczenie ściany przed przenikaniem wody, czyli prawidłowe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian.

Bloczki grubości 12 cm stosuje się do budowania ścian działowych. Pozostałe elementy od grubości 18 cm do 36 mogą służyć do budowy ścian nośnych w tym ścian piwnic.

Najcięższe odmiany bloczków stosuje się w miejscach, gdzie wymagana jest większa nośność.

Program asortymentowy SOLBET Optimal - gładki przedstawiono w tabeli poniżej.

 

Więcej informacji

Bloczki SOLBET Optimal - profilowane na pióra i wpusty,  z uchwytami montażowymi. 

Bloczki Optimal mogą być profilowane na pióro i wpust. Uchwyt montażowy jest zawsze w standardzie. Przy murowaniu z bloczków profilowanych nie wypełnia się spoin pionowych. Mniejsze jest też zużycie zaprawy klejowej w porównaniu do bloczków bez profilowania. Bloczki te najczęściej muruje się na zaprawie cienkowarstwowej, ponieważ wykonane są
z jednomilimetrową tolerancją wymiarową. Dzięki temu skraca się czas murowania warstwy nośnej ściany warstwowej. Bloczki o grubości 30 cm znakomicie nadają się np. do wznoszenia budynków gospodarczych lub nieocieplonych garaży. Bloczki o szerokości 24 cm można docieplić. Uzyskuje się dzięki temu lekką konstrukcję ścian.
 

 

Więcej informacji

Promocje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi promocjami !

Przejdź do archiwum
Copyright (C) LOSKO.pl realizacja: virtualmedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X